KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367247
nr 1436 7247
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 57x93, yttermått inklusive ram: 71x107 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 6 december 2021
kl 19:13:53
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)